Uncategorized @fa

چطور مصرف اینترنت خود را در واتساپ کاهش دهیم؟

چطور مصرف اینترنت خود را در واتساپ کاهش دهیم؟

همه ما دنبال راهکاری برای کمتر مصرف شدن بسته‌های اینترنتی خود هستیم. واتساپ مانند دیگر پیام‌رسان‌های مجازی اینترنت زیاد و گاهی بی‌دلیل مصرف می‌کند. همچنین با دانلود بی‌وقفه باعث پرشدن حافظه تلفن همراهتان می‌شود. خوشبختانه شرکت واتساپ با ارائه ترفندهایی این قابلیت را به کاربران داده تا در صورت نیاز آنها را انجام دهند و سبب کاهش مصرف اینترنت در واتساپ خود شوند.

چطور مصرف اینترنت خود را در واتساپ کاهش دهیم؟

همان‌طور که می‌دانید اگر حواستان نباشد ممکن است واتساپ نیز مانند برنامه‌های دیگر به طور ناخودآگاه میزان اینترنت زیادی مصرف کند. شرکت اصلی واتساپ یعنی فیسبوک به‌صراحت اعلام نکرده است که این پیام‌رسان چه مقدار اینترنت مصرف می‌کند. اما تجربه‌ها ثابت کرده که این میزان اصلاً کم و غیر قابل‌چشم‌پوشی نیست. می‌توانید برای آگاه شدن از میران اینترنت مصرف شده توسط واتساپ ابتدا به بخش تنظیمات بروید. سپس Storage and data و پس از آن Network usage را انتخاب کنید. در این هنگام صفحه‌ای برای شما نشان داده می‌شود که میزان اینترنت مصرف شده را نشان می‌دهد. در ادامه راهکارهایی برای کاهش مصرف اینترنت در واتساپ به شما ارائه می‌دهیم.

بیشتر بخوانید : خارج شدن از بلاک در واتساپ؛ 6 روش کاربردی برای خروج از بلاک در واتساپ

۱. گزینه استفاده از اینترنت کمتر در طول تماس‌های واتساپی را فعال کنید.

خوشبختانه واتساپ ویژگی و گزینه‌ای دارد که با فعال‌کردن آن می‌توانید از داده‌های کمتری حین تماس صوتی و تصویری استفاده کنید. نحوه فعال‌کردن این قابلیت در سیستم‌عامل‌های مختلف، متفاوت است.

برای سیستم عامل Android مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

۱. روی منوی سه‌نقطه در بالا، سمت چپ ضربه بزنید.

۲. گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

۳. Storage and data انتخاب و گزینه استفاده از اینترنت کمتر برای تماس‌های صوتی و تصویری را تغییر دهید.

برای سیستم عامل  ios مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

۱. به تنظیمات در پایین صفحه، سمت راست بروید.

۲. Storage and data را انتخاب کنید.

۳. استفاده از اینترنت کمتر برای تماس‌ها را فعال کنید.

۲. دانلود خودکار واتساپ را غیرفعال کنید.

واتساپ به طور خودکار فایل، عکس و ویدئوهای ارسالی را دانلود می‌کند. بارگیری‌های غیرضروری باعث پرشدن حافظه دستگاه نیز می‌شود. با دانلود بیش از حد امکان کاهش مصرف اینترنت در واتساپ غیرممکن است. همان گونه که تجربه می‌کنید در بسیار از مواقع نیز نیازی به دانلود تمام اطلاعات نداریم. در ادامه نحوه غیرفعال‌کردن دانلود خودکار را برای گوشی‌های اندروید و آیفون به‌صورت تخصصی توضیح خواهیم داد.

برای گوشی‌های اندروید:

۱. تنظیمات را انتخاب کنید.

۲. روی Storage and data و بعد از آن  Media Auto-Download ضربه بزنید.

در این مرحله بر حسب سلیقه و نیازتان می‌توانید انتخاب کنید که چه فایل‌هایی به طور خودکار دانلود شود و چه فایل‌های نشود. اما به یاد داشته باشید اگر صدا را از حالت انتخاب نیز خارج کنید، پیام‌های صوتی همچنان به طور خودکار بارگیری خواهند شد.

۳. نوع اینترنت دسترسی به دانلود فایل‌ها را انتخاب کنید.

در برنامه واتساپ انتخاب کنید که داده‌ها توسط Wi-Fi یا داده‌های تلفن همراه دانلود شود. این کار باعث کاهش مصرف اینترنت در واتساپ توسط وای فای یا داده‌های تلفن همراهتان خواهد شد.

برای انجام این کار، به بخش Settings > Data and Storage Usage بروید. سپس گزینه

Media Auto-Download، به شما این امکان را می‌دهد تا طریقه دانلود توسط داده تلفن همراه یا Wi-Fi را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: تغییر محل ذخیره واتساپ؛ 3 روش کاربردی و آموزش مرحله به مرحله

۴. پشتیبان‌گیری چت واتساپ را غیرفعال کنید.

پشتیبان‌گیری چت واتساپ را غیرفعال کنید.

پشتیبان‌گیری از چت واتساپ نیز اینترنت فراوانی مصرف می‌کند. درحالی‌که این پشتیبان‌گیری گاهی موردنیاز و قابل استفاده می‌شود اما هزینه‌های زیادی برای اینترنت شما ایجاد می‌کند. پشتیبان‌گیری‌ها همچنین باعث ایجاد روزنه‌ای می‌شوند که به هکرها توانایی هک کردن سیستم شما را می‌دهند.

برای این کار به تنظیمات بروید و Chats > Chat backup را انتخاب کنید. در تنظیمات Google Drive،

Backup to Google Drive را انتخاب و سپس گزینه هرگز یاNever  را انتخاب کنید. همچنان می‌توانید انتخاب کنید چه نوع بک‌آپ‌گیری انجام نشود.

۵. فاصله زمانی پشتیبان‌گیری خود را محدود کنید.

در منوی Chat Backup در آیفون، Auto Backup را انتخاب کنید. مواردی چون روزانه، هفتگی، ماهانه یا حتی گزینه هرگز برای شما نمایش داده می‌شود. با انتخاب هر یک از این بازه‌های زمانی باعث کاهش مصرف اینترنت واتساپ در یک دوره شوید. اما در اندروید، ابتدا Google Drive را انتخاب کرده و سپس بازه زمانی موردنظر خود را انتخاب کنید.

در آخر

از آنجایی که هزینه اینترنت برای بسیاری از افراد گران است، این روش­ها می­توانند راهکارهای مؤثری برای کاهش مصرف اینترنت در واتساپ شما باشند. با رعایت نکات ذکر شده و انجام دقیق این مراحل می­ توانید به‌خوبی واتساپ و داده ­های ورودی به آن را مدیریت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *