Uncategorized @fa

آموزش غیر فعال کردن نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ برای مخاطبین

آموزش غیر فعال کردن نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ برای مخاطبین

اپلیکیشن واتساپ یکی از بهترین و برترین اپلیکیشن‌ها، برای ارتباطات در فضای مجازی است. به ویژه این که با وجود مشکلاتی مانند تحریم‌ها و مصرف بالای اینترنت توسط برنامه‌­های دیگر، این اپلیکیشن بین ایرانی‌ها محبوب شده است. استفاده و کارکردن با برنامه واتساپ بسیار ساده و راحت است. به‌طوری‌که همه افراد می‌توانند به‌راحتی فارغ از سن‌وسال، از آن استفاده کنند.

یکی از مطالبی که همه افراد سعی دارند به آن توجه کنند، نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ است. این مورد برای برخی بسیار ناخوشایند است. زیرا قصد ندارند که همه افراد از نحوه و مدت زمانی که در فضای مجازی به سر می‌برند، باخبر باشند. در این مطلب شما یاد می‌گیرید که چگونه نمایش زمان آنلاین بودن خود را در واتساپ غیرفعال کنید.

برای این آموزش در ابتدا به سراغ آموزش مربوط به گوشی‌های اندرویدی می‌رویم. سپس آموزش مربوط به گوشی‌های آیفون را در اختیار شما می‌گذاریم. باید اشاره کرد که نحوه غیرفعال‌کردن زمان آنلاینی شما در واتساپ در اندروید و آیفون تقریباً یکسان است. اما برای اینکه در اجرای آن با مشکلی مواجه نشوید، به طور کامل هر دو را برای شما توضیح می‌دهیم.

غیرفعال‌کردن نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ برای اندروید

برای این کار کافی است که یک مسیر ساده را در تنظیمات واتساپ خود طی کنید، تا به‌راحتی بتوانید زمان آخرین آنلاینی خود را در واتساپ بردارید. در ابتدا برنامه واتساپ را باز کنید. سپس روی سه نقطه­ای که در نوار بالای برنامه قرار گرفته، ضربه بزنید.

دقت داشته باشید که اگر زبان گوشی شما انگلیسی باشد، این سه نقطه در سمت راست و اگر فارسی باشد، در سمت چپ قرار گرفته است. با ضربه‌زدن بر روی این قسمت یک منوی پنج قسمتی برای شما باز می‌شود. کافی است که پایین‌ترین قسمت این منو یعنی قسمت تنظیمات یا setting را انتخاب کنید.

سپس شما وارد صفحه تنظیمات واتساپ خود می‌شوید. در قسمت‌هایی که جلوی روی شما است، باید وارد قسمت حساب کاربری یا Account شوید. در این صفحه شما باید از بین گزینه‌های موجود، حریم خصوصی یا privacy را انتخاب کنید. اولین گزینه‌ای که در این قسمت به چشم شما می‌خورد، گزینه آخرین بازدید یا last seen است. تنظیمات مربوط به نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ، در این قسمت برای شما قابل‌مشاهده است. با بازکردن این قسمت ۳ گزینه جلوی روی شما است که برای غیرفعال‌کردن نمایش زمان بازدیدهای شما، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. در ادامه این ۳ گزینه را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

همه یا Everyone

این قسمت یک حالت پیش‌فرض است. با این حالت آخرین آنلاینی شما به همه افرادی که با شما در ارتباط هستند، نشان داده می‌شود. در حقیقت این قسمت برای استفاده شما نیست و در این آموزش کاربردی ندارد.

مخاطبین من یا My Contacts

این قسمت مربوط به مخاطبان شما است. اینجا نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ فقط مخصوص افرادی است که شما آنها را به‌عنوان یک مخاطب در گوشی خود ذخیره کرده‌اید. پس با فعال‌کردن این قسمت آخرین زمان آنلاین بودنتان فقط به مخاطبان شما نشان داده می‌شود.

هیچ‌کس یا Nobody

و در نهایت این قسمت کاربردی‌ترین بخش در آموزش ما است. شما با فعال‌کردن این گزینه دیدن آخرین بازدید خود را برای همه غیرفعال می­کنید. یعنی همه افرادی که با شما در ارتباط هستند اعم از مخاطبان شما و دیگر افراد، نمی‌توانند آخرین زمان آنلاین بودن شما را متوجه شوند.

با انتخاب گزینه موردنظر می‌توانید نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. اکثر افراد ترجیح می‌دهند که گزینه آخر، یعنی هیچ‌کس را انتخاب کنند تا این مورد برای هیچ‌کدام از افراد در واتساپ آن‌ها نشان داده نشود. ادامه این آموزش مربوط به افرادی است که از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنند.

غیرفعال‌کردن نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ برای آیفون

غیرفعال‌کردن نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ برای آیفون

روند مخفی کردن آخرین بازدید واتساپ یا واتس اپ بیزینس در گوشی‌های آیفون تقریباً با گوشی‌های اندروید یکسان است. اما ما به این دلیل که همه افراد بتوانند به‌راحتی این کار را انجام بدهند، این روند را به طور کامل برای گوشی‌های آیفون نیز در سایت پیارینو توضیح می‌دهیم.

بعد از بازکردن برنامه واتساپ در گوشی آیفون، در نوار پایین صفحه قسمت تنظیمات یا همان Setting را انتخاب کنید. با وارد شدن به این قسمت به قسمت حساب کاربری یا Account شوید. سپس در صفحه جدید گزینه حریم خصوصی یا Privacy را انتخاب کنید. همانند گوشی‌های اندروید باید قسمت آخرین بازدید و یا همان Last seen را انتخاب کنید تا بتوانید تنظیمات نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ خود را تغییر بدهید. در اینجا نیز با سه حالت روبه‌­رو هستید.

این سه حالت نیز همانند گوشی‌های اندرویدی است. در حالت اول همه افراد می‌توانند آخرین بازدید شما را مشاهده کنند. در حالت دوم تنها مخاطبان ذخیره شده بر روی تلفن همراه شما می­توانند آخرین زمان آنلاین بودنتان را مشاهده کنند. در آخرین حالت و مهم‌ترین حالت نیز، هیچ‌کس نمی‌تواند آخرین بازدید شما را مشاهده کند. حالت آخر پراستفاده‌ترین حالت در بین استفاده‌کنندگان واتساپ است.

استفاده از ربات واتس اپ اینباکس اینو:

همچنین شما مخاطبان گرامی می‌توانید برای غیر فعال کردن نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ برای مخاطبین از ربات واتساپ اینباکسینو استفاده نمایید تا به سادگی به کمک آن آخرین آنلاینی اکانت خود در ربات واتساپ را از دیگر مخاطبان مخفی نمایید.علاوه بر این قابلیت، این ربات قابلیت های فراوانی دیگری هم دارد از جمله اینکه می‌توانید به ربات ارسال انبوه واتساپ و api واتساپ یا ربات اختصاصی متصل به وب سرویس شما و ساخت فروشگاه در واتساپ اشاره نمود که بسیار برای شما و بیزینس‌تان می‌تواند مفید باشد.

استفاده از نسخه‌های غیررسمی واتساپ

استفاده از نسخه‌های غیررسمی واتساپ

روش‌های دیگری برای انجام این کار وجود دارد. در این روش‌ها شما به کمک نسخه‌های غیررسمی واتساپ، می‌توانید علاوه بر مخفی کردن بازدیدهای خود، از دیگر ویژگی‌های برتر این نسخه‌ها نیز برخوردار شوید.

باید اشاره کرد که استفاده از این نسخه­های غیررسمی به شما توصیه نمی‌شود. زیرا امنیت این نسخه­ها مورد تأیید نیست. علاوه بر این با نصب کردن این نسخه‌ها ممکن است با مشکلاتی مانند پاک شدن اطلاعات به طور کامل و دیگر موارد مواجه شوید. در نتیجه استفاده از نسخه رسمی واتساپ و کمک‌گرفتن از روش‌های اشاره شده، بسیار بهتر است.

آیا می‌توان آنلاین بودن را در واتساپ مخفی کرد؟

به محض اینکه دستگاه شما به اینترنت متصل شود و شما وارد اپلیکیشن واتساپ شوید، حالت آنلاین بودن برای شما فعال می‌شود. بنابراین شما نمی‌توانید در صورت آنلاین بودن و حضور در برنامه آن را از دیگران مخفی کنید.

آیا با وجود مخفی بودن آخرین بازدید، می‌توان از آخرین زمان آنلاین شدن فرد آگاه شد؟

در صورتی که فرد به طور کامل نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ خود را برای شما بسته باشد، از هیچ روشی نمی‌توان برای آگاه شدن از آخرین زمان آنلاین شدن فرد استفاده کرد. برخی از افراد فکر می­کنند که اپلیکیشن‌های کمکی و یا نسخه‌های غیررسمی می‌توانند این کار را انجام دهند. اما باید اشاره کرد که شما به کمک این اپلیکیشن‌ها نیز نمی‌توانید از آخرین زمان آنلاین بودن فردی در واتساپ آگاه شوید.

سخن پایانی

در این مطلب به طور کامل برای شما توضیح داده شد که چگونه می‌توانید نمایش زمان آخرین آنلاینی در واتساپ را مخفی کنید. با یک روش ساده، هم در گوشی‌های آیفون و هم در گوشی‌های اندرویدی شما می‌توانید این کار را به خوبی انجام دهید. شما می­توانید با انجام این روند و طی‌کردن مراحل گفته شده این زمان را از دید همه مخفی کنید تا بتوانید به‌راحتی در این اپلیکیشن فعالیت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *