Uncategorized @fa

تبلیغات کسب‌ و کار به کمک واتساپ؛ بهترین انتخاب برای تبلیغ کسب و کار در فضای آنلاین

تبلیغات کسب‌ و کار به کمک واتساپ

فضای مجازی و نرم‌افزارهای پیام‌رسان به فضای مناسبی برای تبلیغات تبدیل‌شده‌اند. این روزها تبلیغات کسب و کار در واتساپ بسیار موردتوجه قرار گرفته است. این پیام‌رسان پس از فیلتر شدن تلگرام روزبه‌روز پیشرفت کرد و به همین علت، بستر مناسبی فراهم شد تا تبلیغات کسب و کارها در واتساپ رونق پیدا کند. اگر تبلیغات با برنامه‌ریزی و به‌درستی انجام شود، به تحول کسب‌وکارها کمک بسیاری خواهد کرد.

از آنجایی که افراد زیادی از این پیام‌رسان‌ها استفاده می‌کنند، صاحبان کسب‌وکارها می‌توانند با ارسال پیام به این افراد، کار و محصول خود را تبلیغ کنند و به رشد وسیعی در زمینه کاری خود برسند. این تبلیغات می‌توانند به شیوه‌های متفاوتی انجام شوند که هرکدام بازخوردی متفاوتی خواهند داشت. در این مطلب به تبلیغات کسب ‌و کار در این نرم‌افزار و روش‌های آن خواهیم پرداخت. برای تبلیغات کسب و کار ممکن است موانعی سر راهتان قرار گیرد که آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

روش‌های تبلیغات کسب ‌و کارها در واتساپ

با روش‌های کاربردی می‌توان در فضای واتساپ تبلیغات مؤثری برای کسب‌وکارها انجام داد. برای تبلیغات کسب و کار در واتساپ قصد داریم این روش‌ها را بررسی کرده و معایب و مزایای آن‌ها را نیز توضیح دهیم.

۱. ارسال پیام تبلیغاتی به گروه‌های واتساپ

ارسال پیام تبلیغاتی به گروه‌های واتساپ

یکی از روش‌های اولیه تبلیغات کسب و کار در برنامه واتساپ، ارسال پیام تبلیغاتی به گروه‌های واتساپی است. اما این روش نیز موانعی را بر سر راه شما قرار خواهد داد.

اولین مانع تبلیغات کسب و کار در این بستر این است که اگر در گروهی که خودتان ادمین آن نیستید پیام تبلیغاتی ارسال کنید و پیش از آن هماهنگ نکرده باشید، به‌احتمال زیاد ادمین شما را از گروه حذف خواهد کرد. دومین مانع این است که پیام شما در میان انبوهی از پیام‌های گروه، پیدا و دیده نخواهد شد. همان‌طور که می‌دانید در گروه‌ها تعداد پیام‌هایی که ارسال می‌شوند فراوان است و دراین‌بین، کسی توجهی به پیام تبلیغاتی شما نخواهد کرد.

درهرصورت شما برای عبور از تمامی موانعی که واتساپ سر راهتان قرار می‌دهد، احتیاج به ربات واتساپ دارید تا به کمک این ربات واتساپ به‌راحتی برای تبلیغات کسب و کار خود در واتساپ تحت‌نظر این ربات، تبلیغات خوبی انجام دهید.

۲. ارسال پیام انبوه در چت خصوصی کاربران واتساپ

یکی از بهترین روش‌ها برای تبلیغات کسب و کار در واتساپ، ارسال مستقیم پیام به چت خصوصی کاربران است. معمولاً افراد در پیام‌رسان‌ها، پیام‌های خصوصی خود را می‌بینند و می‌خوانند. همین امر باعث می‌شود تبلیغات شما دیده شود. اما این کار آسان نیست و موانعی بر سر راه ارسال پیام انبوه وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد.

موانع ارسال پیام انبوه تبلیغاتی در واتساپ

با وجود پیشرفت‌هایی که واتساپ در طی چند سال اخیر داشته است، اما همچنان مشکلاتی برای کاربران به وجود می‌آورد که مانع انجام فعالیت‌ها و تبلیغات کسب و کار در آن می‌شود. اما همیشه راه‌حل‌هایی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای دور زدن موانع استفاده کرد. در ابتدا موانع را بررسی کرده و راه‌حلی کاربردی برای عبور از آن به شما ارائه می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: منشی پیامکی واتساپ چیست ؟

دشوار، زمان‌بر، محدود

ارسال بی‌شمار پیام خصوصی برای تبلیغات کسب و کار در واتساپ، بسیار دشوار و زمان‌بر است. نمی‌توان برای تک‌تک کاربران پیام جداگانه آن‌هم به شکل دستی ارسال کرد. همچنین در هر روز، تعداد محدودی پیام می‌توان در واتساپ ارسال کرد. به عبارتی با یک شماره در یک روز، نمی‌توان بیش از ١٠٠ پیام تبلیغاتی برای افرادی که تابه‌حال با آن‌ها گفت‌وگویی نداشته­اید بفرستید. برای تبلیغات کسب و کار خود در واتساپ، یکی از راه‌حل‌های موانعی که ذکر کردیم این است که برای آشنایان و دوستان خود پیام تبلیغاتی ارسال کنید. راه‌حل دوم این است که از چندین خط برای ارسال تبلیغات کسب‌وکار استفاده کنید. برای این کار از طریق App Cloner برای ورود به چند نسخه از واتساپ در یک موبایل استفاده کنید. این راه‌حل‌ها می‌توانند برای عبور از این موانع مفید باشند.

غیرفعال و مسدود شدن اکانت شما

یکی دیگر از موانع تبلیغات کسب و کار در واتساپ این است که پس از ارسال پیام انبوه، ممکن است به‌عنوان اسپم شناخته شوید و از سمت واتساپ اکانت شما مسدود شود. زمانی که به کاربران واتساپ پیام می‌دهید، گزینه Report as Spam به آن‌ها نشان داده می‌شود. اگر بر روی این گزینه کلیک کنند، شما به‌عنوان مزاحم به واتساپ معرفی می‌شوید. پس لازم است تا مخاطبان خود را درست انتخاب کنید و متن مناسبی برای تبلیغات خود تنظیم و ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: ساخت فروشگاه در واتساپ + آموزش کامل و قدم به قدم

عدم دسترسی به شماره کاربران انبوه

آخرین مانع تبلیغات کسب و کار، عدم دسترسی شما به شماره کاربران است. برای ارسال پیام انبوه برای تبلیغات کسب و کار در واتساپ، به شماره‌های فراوانی نیاز دارید که به آن‌ها پیام بدهید. شما می‌توانید این شماره‌ها را از گروه‌های واتساپ ذخیره کرده و برای آن‌ها پیام تبلیغاتی ارسال کنید. اما چگونه می‌توانید صدها شماره را ذخیره کنید؟

بهترین روش برای این کار ربات واتساپ است. ربات واتساپ تمامی شماره‌های گروه‌های واتساپ را برای شما ذخیره می‌کند و دیگر نگران پیدا کردن شماره و ذخیره آن‌ها نخواهید بود. ربات واتساپ در تمام بخش‌های تبلیغات گسترده به شما کمک فراوانی خواهد کرد و برای هر کسب‌وکاری استفاده از ربات واتساپ ضروری و مهم است. این ربات می‌تواند به‌صورت خودکار به کاربران و مخاطبان شما پیام بدهد و پاسخ آن‌ها را نیز بدهد و توانایی انجام کارهای زیادی دارد که کار را برای شما آسان می‌کند. تبلیغات کسب و کار در واتساپ از طریق این ربات‌ها مدیریت می‌شود.

مزایای تبلیغات کسب‌وکارها در واتساپ

از آنجایی که واتساپ به‌عنوان برنامه­ای آسان با محیط کاربری ساده شناخته می­شود، انتخاب خوبی برای تبلیغات کسب­وکارها خواهد بود. به همین دلیل به چند مورد از مزایای استفاده از آن اشاره خواهیم کرد.

واتساپ بیزینس

واتساپ بیزینس

به دلیل وجود کاربران فراوانی که روزانه از واتساپ استفاده می‌کنند، تبلیغات در این پیام‌رسان توسط صاحبان کسب‌وکارها و مخاطبان موردتوجه قرار گرفته است. واتساپ پس از مدتی، واتساپ بیزینس را وارد بازار پیام‌رسان‌ها کرد. امکاناتی که این پیام‌رسان دارد، در جهت تبلیغات کسب و کار در واتساپ به کار می‌رود و به پیشرفت آن‌ها کمک می‌کند.

شما می‌توانید اکانت واتساپ بیزینس خود را به اینستاگرام، فیسبوک و دیگر فضاهای مجازی متصل کنید و با کاربران این شبکه‌های اجتماعی نیز ارتباط برقرار کنید. این امر باعث می‌شود تا کسب‌وکار شما دیده شود و مخاطبان فراوانی جذب کند. اگر در اینستاگرام خود، محصولتان را تبلیغ کنید و گزینه CTA را برای آن فعال کنید، مخاطب با کلیک بر روی این گزینه وارد اکانت واتساپ شما شده و تعامل شکل می‌گیرد.

توجه مخاطب به پیام تبلیغاتی در واتساپ

زمانی که شما شخصاً پیام‌های انبوه برای تبلیغات به کاربران را ارسال می‌کنید، اگر متن مناسبی برای تبلیغات کسب و کار در واتساپ نوشته باشید و کاربر درستی را انتخاب کرده باشید، کاربر حتماً پیام شما را خواهد دید و به آن بی‌توجه نخواهد بود. بیشتر مخاطبان از این پلتفرم برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند و طبق تحقیقات انجام‌شده، ۹۸ درصد پیام‌های ارسال‌شده توسط کاربران دیده و خوانده می‌شود. به همین دلیل واتساپ محیطی مناسب و امن برای تبلیغات شما محسوب می‌شود.

سخن پایانی

می‌دانیم که کسب‌وکارها برای پیشرفت در مسیر کاری خود نیاز به تبلیغات و دیده‌شدن دارند. به همین دلیل تبلیغات کسب و کار در این نرم‌افزار این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند. ما روش‌ها و موانع تبلیغ در واتساپ را بررسی کردیم و سعی کردیم برای موانع، راه‌حل کاربردی پیشنهاد دهیم. مهم‌ترین راه‌حل عبور از موانع تبلیغات کسب و کارها در واتساپ، استفاده از ربات واتساپ است که مشکلات زیادی را رفع می‌کند.

کسب‌وکارها بدون استفاده از ربات واتساپ نمی‌توانند به‌راحتی تبلیغات خود را انجام بدهند. این ربات امکان ارسال پیام خوشامدگویی و پاسخ خودکار به مخاطبان را برای کسب‌وکار شما فراهم می‌کند و مزایای فراوانی دارد که بدون آن کارتان پیشرفت چشم­گیری نخواهد داشت. به همین دلیل تبلیغات کسب و کار در واتساپ نیاز به ربات واتساپ برای حفظ کیفیت خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *