Uncategorized @fa

6 مورد از ترفند های واتساپ

ترفندهای واتساپ

ترفند های مهم و جالب واتساپ

دانستن ترفند های واتساپ برای کاربران آن بسیار زیاد، جالب و متنوع است. این اپلیکیشن در حال حاضر جزو محبوب‌ترین اپ های دنیا به شمار می‌رود. پیام‌رسان واتساپ دارای قابلیت‌های مختلفی است. برخی از کاربران باقابلیت‌ها و ترفندهای این پیام‌رسان آشنا نیستند. در اینجا در تلاش خواهیم بود تا شمارا با ترفند های واتساپ آشنا کنیم.

پیام‌رسان واتساپ یک شبکه اجتماعی گسترده است که به‌وسیله آن می‌توان پیام‌های متنی یا مکالمه‌های صوتی و تصویری با سایر افراد انجام داد. کیفیت مکالمه‌های تصویری واتساپ بسیار بالا است و از طرفی حجم کمی از اینترنت شمارا مصرف می‌کند. این پیام‌رسان قابلیت‌ها و ترفندهای جالب و جدیدی دارد که خیلی از کاربران از وجود آن غافل هستند. آشنایی با این ترفندها می‌تواند افراد را به یک کاربر حرفه‌ای تبدیل و استفاده از آن را راحتتر کند.

ترفندهای مهم و جالب واتساپ

ترفندهای مهم و جالب واتساپ

کسب اطلاع از افرادی که پروفایل ما را چک می کنند

یکی از ترفند های واتساپ ، شناخت افرادی است که پروفایل شما را چک می کنند. بسیاری از افراد کنجکاو این موضوع هستند که چه افرادی پروفایل واتساپ آن‌ها را مشاهده می‌کنند. یکی از قابلیت‌های پیام‌رسان واتساپ این می‌باشد که شما می‌توانید بدانید که چه کسی پروفایل شما را چک کرده است. البته این نکته را باید مدنظر قرار دهید که این کار فقط روی سیستم‌عامل‌های اندروید امکان‌پذیر است. برای این کار ابتدا باید برنامه Whatsapp Viewer از مرورگر یا اپ استورهای مختلف دانلود کنید. با استفاده از این برنامه شما خواهید توانست افرادی که پروفایل شمارا مشاهده کرده‌اند را پیدا و آن را به‌صورت یک لیست در اختیار داشته باشید.

 ارسال همزمان پیام ها برای تعدادی از افراد

در ترفند های واتساپ ، درصورتی‌که می‌خواهید در واتساپ یک پیام را به‌صورت همزمان برای چند نفر ارسال کنید باید ابتدا به قسمت چت‌ها در تنظیمات واتساپ بروید. سپس گزینه Broadcast List را انتخاب کنید. این گزینه به شما اجازه می‌دهد که یک پیام را برای چند نفر ارسال کنید. شما می‌توانید با انتخاب گزینه New Group گروه چت بسازید. شیوه ارسال همزمان یک پیام برای چند نفر در نسخه اندروید و آی او اس کاملاً بایکدیگر تفاوت دارد.

برای انجام این فعالیت در سیستم ‌عامل اندروید واتساپ ابتدا باید به قسمت چت‌ها بروید. در این قسمت گزینه ارسال پیام جدید را که در بالای صفحه قرار دارد، انتخاب کنید. انگشتتان را روی نام یکی از مخاطبین بگذارید و مدتی نگه ‌دارید تا علامت تیک را در کنار پیام مشاهده کنید. سپس افرادی که قصد دارید پیام برای آن‌ها ارسال کنید را انتخاب نماید. بعد از انتخاب افراد، تنها کافی است تا گزینه سبزرنگ پایین را انتخاب کنید تا پیام شما برای همه افرادی که انتخاب کرده‌اید، ارسال شود.

همچنین یکی از روش های ارسال انبوه پیام در واتساپ استفاده از ربات واتساپ اینباکس است که می توانید با تهیه این ربات، به سادگی برای تعداد زیادی از مخاطبان خود به طور همزمان در واتساپ پیام ارسال کنید.

 ارسال همزمان پیام ها

ارسال همزمان پیام ها

ترفند های واتساپ و استفاده آن روی کامپیوتر

اپلیکیشن واتساپ را می‌توان روی کامپیوتر و ویندوز نصب کرد. برای این کار فقط کافی است تا با مرورگر وارد وب‌سایت واتساپ شوید. در این صفحه یک کد کیو آر برای شما نمایش داده می‌شود. حالا باید از طریق تلفن همراه وارد قسمت تنظیمات شوید و گزینه  WhatsApp Web/Desktop را انتخاب کنید. پس‌ازآن دوربین دستگاه را فعال کنید. آن را در مقابل کد کیو آر قرار دهید تا آن را اسکن کند. بعد از اسکن کد، آن را تأیید کنید. در این شرایط شما خواهید توانست با استفاده از کامپیوتر از اپلیکیش واتساپ استفاده کنید.

عدم نمایش آخرین بازدید در واتساپ

با استفاده از ترفند های واتساپ شما می‌توانید، آخرین زمان بازدید را پنهان بکنید. برای این‌که آخرین بازدید در واتساپ برای دیگران نمایش داده نشود، وارد تنظیمات شوید. گزینه اکانت را انتخاب کنید. سپس Privacy را بزنید. وارد بخش Last Seen تنظیمات شده و گزینه Nobody را انتخاب کنید. سپس می‌توانید با انتخاب دو گزینه Profile Photo و Status پروفایل یا آخرین بازدید خود را پنهان کنید.

عدم نمایش آخرین بازدید

عدم نمایش آخرین بازدید

آرشیو کردن گفتگوها و ترفند های واتساپ

یکی از ترفند های واتساپ این است که شما می‌توانید گفتگوها را آرشیو کنید. نحوه انجام این کار در نسخه‌های اندروید نسبت به آی او اس متفاوت است. به همین جهت برای آرشیو کردن چت باید مراحل زیر را انجام دهید.

انگشتتان را روی پنجره گفتگو قرار دهید و به سمت چپ بکشید. سپس گزینه Archive انتخاب کنید. درصورتی‌که قصد دارید گفتگوها را در سیستم‌عامل اندروید آرشیو کنید، این مراحل را به ترتیب انجام دهید.

انگشتتان را روی چت یا پنجره گفتگو قرار دهید، مدتی آن را نگه ‌دارید. از منوی بالا برنامه، آیکونی که فلش به داخل دارد را انتخاب کنید.

ترفند بلاک کردن مخاطب

یکی دیگر از پرکاربردترین ترفند های واتساپ، بلاک کردن مخاطب است. اگر فردی به شما پیام می‌دهد اما شما مایل به صحبت و دریافت پیام‌های او نیستید، می‌توانید با این ترفند واتساپ او را بلاک کنید. برای بلاک کردن مخاطب در نسخه اندروید باید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا به قسمت تنظیمات بروید. سپس گزینه اکانت ر انتخاب کنید. حال روی گزینه Privacy را زده و سپس روی گزینه بلاک اکانت کلیک کنید. پس از این‌که این گزینه را فعال کردید، دیگر فرد نمی‌تواند به شما پیامی بدهد یا به شما تماس صوتی و تصویری بگیرد.

کاهش هزینه اینترنت

درصورتی‌که می‌خواهید هزینه اینترنت شما در هنگام استفاده از پیام‌رسان واتساپ کاهش پیدا کند، می‌توانید این نوع از ترفند های واتساپ را استفاده کنید. واتساپ این امکان را به شما می‌دهد تا میزان هزینه اینترنت خود را با استفاده از کم کنید. برای این کار ابتدا وارد بخش تنظیمات شده و گزینه Data Usage را بزنید. درصورتی‌که سیستم‌ عامل تلفن همراه شما آی او اس است، نیز باید گزینه Data Usage را انتخاب کنید.

آرشیو پیام های برگزیده در ترفند های واتساپ

پیام‌رسان واتساپ این امکان را به کاربران خود داده است تا از پیام‌های برگزیده خودشان آرشیو ایجاد کنند. برای انجام این کار شما باید ابتدا روی پیام چند لحظه انگشت خود را نگه‌ دارید. سپس در گوشه سمت چپ پیام‌رسان واتساپ یک آیکون ستاره وجود دارد. این ستاره را کلیک کنید. با انتخاب ستاره، پیام موردنظر شما به لیست پیام‌های برگزیده اضافه می‌شود. شما هرزمانی که علاقه داشتید، می‌توانید به لیست پیام‌های برگزیده مراجعه کنید. در همین راستا ابتدا گزینه تنظیمات را کلیک کنید. سپس Starred Messages را انتخاب کنید.

برای انجام این کار از ترفند های واتساپ در نسخه آی او اس و اندروید اپلیکیشن واتساپ، کافی است که انگشت خود را بر روی پیام موردنظر قرار دهید و کمی نگه ‌دارید. اگر از نسخه آی او اس واتساپ استفاده می‌کنید، یک آیکون ستاره در کنار آن پیام نمایان می‌شود. با انتخاب این آیکون، پیام موردنظر به لیست پیام‌های برگزیده اضافه خواهد شد.اما در نسخه اندروید واتساپ باید پس از قرارداد انگشت خود بر روی پیام مدنظر و نگه‌داشتن آن، آیکون ستاره موجود در منوی فوقانی صفحه را انتخاب کنید.

در این مقاله ما تلاش کردیم تا شمارا با ترفند های واتساپ آشنا کنیم تا بتوانید با استفاده از این ترفندها از قابلیت و امکانات واتساپ نهایت استفاده را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *